BIP

BIP

Nasz Patron

Klub Ekologiczny

Mając na uwadze ważność problemu ochrony środowiska, zrodziła się myśl założenia Klubu Ekologicznego w naszej szkole - działającego wcześniej pod nazwą Ligi Ochrony Przyrody. Działania klubu stwarzają dzieciom możliwość wielostronnego kształcenia przez odkrywanie, przeżywanie, a także działanie na rzecz przyrody i najbliższego środowiska, natomiast główną ideą szkolnego klubu jest uświadamianie uczniom, że środowisko jest naszym najważniejszym dobrem, a przede wszystkim przekonanie uczniów do ochrony środowiska i znaczenia zachowań ekologicznych podczas codziennych czynności, zachowań w domu, szkole, miejscu odpoczynku. Ważnym jest, aby przedstawić oraz uświadomić młodym ludziom, jak lepiej gospodarować malejącymi zasobami naturalnymi, nie rezygnując przy tym z jakości życia.

24 września 2019 r. uczniowie klas IV, V oraz VII wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Ekologicznego odwiedzili rezerwat przyrody "Gagaty Sołtykowskie". Celem wycieczki do rezerwatu było obejrzenie największej osobliwości przyrodniczej jaka występuje w tym rezerwacie, a mianowicie rzadkiego minerału gagatu, zwanego czarnym bursztynem.

Czytaj więcej...

Zima to bardzo trudny okres dla zwierząt. Ziemia nie jest pokryta śniegiem, ale większość pożywienia jest zmarznięta.

Czytaj więcej...

Późne lato i początek jesieni to pora sadzenia cebul i bulw wielu kwiatów wiosennych i letnich. Wybierając rośliny o różnym terminie kwitnienia, będziemy mogli w następnym sezonie podziwiać ich piękno przez kilka długich miesięcy.

Czytaj więcej...

Członkowie szkolnego koła LOP wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Czytaj więcej...

27 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Czytaj więcej...

26 września br. odbyła się wycieczka członków koła LOP do Skałek Piekło pod Niekłaniem.

Czytaj więcej...

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com