BIP

BIP

Nasz Patron

 Szkolny Teatrzyk „Suflerek” powstał w czerwcu 1996 roku. Młodzi aktorzy, muzycy i piosenkarze pod kierunkiem opiekunów przygotowali dwie akademie środowiskowe. W latach 1998 i 1999 zajęli I miejsce w gminie w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół. Duże sukcesy odniósł teatrzyk „Suflerek” w latach 199-2004 rok rocznie zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”. W 2002r. otrzymał nominację do Nagrody Centralnej. 

W 2003r. „Suflerek” otrzymał Nagrodę Centralną w konkursie „Bliżej Teatru” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W nagrodę młodzi aktorzy uczestniczyli w „Mikołajkach Teatralnych” w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewska.
Recytatorzy godnie reprezentują szkołę w konkursach recytatorskich. Dwukrotnie zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim (kwalifikacja i udział w finale). II, III, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Na wschód od Bugu”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunów przygotowali akademię środowiskową z okazji Dnia Niepodległości. Zdobyli także Brązową Maskę – III miejsce w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Starachowicach.
 

W roku szkolnym 2019/2020 opiekunami "Suflerka" są: Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Aleksandra Stachera, Ewa Gula oraz Agata Solarz-Rybicka.

"Suflerek"

W dniu 99 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczniowie klas IV, V, VI i VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego Stąporkowie przedstawili program artystyczny pod tytułem „Chcę byś wolna, zawsze wolna była”.

Czytaj więcej...

3 maja 2017 roku w Kościele pw. NMP w Stąporkowie uczniowie naszej szkoły przedstawili akademię środowiskową pt. "Ojczyzna - to my sami".

Czytaj więcej...

13 października 2016r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły Kornela Makuszyńskiego oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

13 października br. "Jedynka" obchodziła Święto Patrona Szkoły - Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj więcej...

30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się krótki, ale uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

13 października 2014r. młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku "Suflerek" przygotowali spektakl z okazji Święta Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com